ز مهمترین اجزای داخلی مورد نیاز هر خانه که هرروز به دفعات از آنها استفاده میکنیم، شیرآلات هستند. شیرآلات امروزه علاوه بر استفاده رایج آنها، یکی از اجزای مهم دکوراسیون خانه محسوب میشوند و به زیبایی فضای خانه کمک میکنند. همانطور که میدانید، شیرآلات در مکان های مختلف خانه مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام به کار میرود و خرید شیرآلات با کیفیت یکی از مهمترین کارهایی است که باید برای خانه خود انجام دهید.

انواع شیرآلات

معمولا شیرآلات بر اساس نوع کاربرد آنها در مکان های مختلف خانه دسته بندی میشوند. انواع شیرآلات بر این اساس عبارتند از:

شیرآلات ظرفشویی

خرید شیرآلات

یکی از مهمترین انواع شیرآلات که خانواده ها به آن اهمیت بالایی میدهند، شیرآلات ظرفشویی است. همانطور که از نام این نوع شیرآلات مشخص است، این نوع شیرآلات در آشپزخانه و به منظور شستشوی ظروف استفاده میشود و خود در چند نوع مختلف تولید میشوند. این نوع شیر به دلیل حجم بالای مصرف از آن، باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد تا پس از مدتی دچار مشکل نشوند.

شیرآلات ظرفشویی متناسب با ساختار آنها به چند گونه مختلف تقسیم میشوند که مهمترین این گونه ها، شیرآلات ظرفشویی اهرمی، شیرآلات ظرفشویی شاوری، شیرآلات ظرفشویی فنری، شیرآلات ظرفشویی دومنظوره و شیرآلات ظرفشویی دیواری است.

شیرآلات روشویی

نوع دیگر شیرآلاتی که در خانه ها و یا دیگر محیط های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد، شیرآلات روشویی دستشویی است. این نوع شیرآلات بر روی روشویی دستشویی نصب میشود و با ساختارهای مختلفی همچون اهرمی، علم متحرک و پایه بلند تولید میگردند.

همچنین برخی از افراد علاقه مند هستند که شیر روشویی و شیر توالت آنها با یکدیگر از نظر رنگ و مدل همخوانی داشته باشند. به همین دلیل تولید کنندگان برای جلب رضایت این افراد، از ست شیرآلات روشویی و توالت رونمایی کردند و این ست ها مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

شیرآلات حمام

شیرآلات حمام، نوع دیگر شیرآلات موجود در خانه ها است که در قسمت حمام به کار میرود. نوع اولیه شیرآلات حمام به صورت کلاسیک و با دو دسته جداگانه برای آب گرم و سرد است اما امروزه تولید این نوع شیرآلات حمام بسیار کمتر شده است و تولید کنندگان بیشتر به تولید شیرآلات حمام اهرمی روی آورده اند.

شیرآلات توالت

آخرین نوع شیرآلاتی که در این دسته بندی قرار میگیرند، شیرآلات توالت هستند. این نوع شیرآلات برای توالت های ایرانی و فرنگی مورد استفاده قرار میگیرند و تنها تفاوت این نوع شیرآلات با شیرآلات حمام این است که به شیرآلات توالت یک شلنگ متصل میشود.

برخی دیگر از انواع شیرآلات

شیرآلات توکار

خرید شیرآلات ایرانی

در خانه های مدرن و امروزی، برای زیبایی بیشتر و اشغال فضای کمتر، از محصولاتی استفاده میشود که بیشتر توکار باشند. به همین دلیل نوع دیگری از شیرآلات به نام شیرآلات توکار تولید شدند تا بتوانند این خواسته افراد را برآورده نمایند. این نوع شیرآلات فضای بسیار مدرن و جذابی به خانه شما میدهند و در تمام مکان های خانه مانند آشپزخانه، حمام و دستشویی مورد استفاده قرار میگیرند.

شیرآلات چشمی

با توجه به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، نوع دیگری از شیرآلات ساخته شد که به صورت هوشمند کار میکند و به آن شیرآلات چشمی یا شیرآلات سنسوردار گفته میشود. نحوه عملکرد این نوع شیرآلات هوشمند چشمی بدین صورت است که با نزدیک کردن یک شیء خارجی به شیرآلات و قرارگیری آنها مقابل چشمی تعبیه شده در شیر، آب به صورت خودکار باز میشود و پس از انجام شستشو، اگر آن شیء از مقابل چشمی برداشته شود، جریان آب قطع میشود.

در ابتدا این شیرآلات هوشمند برای شیرآلات روشویی و در مکان های عمومی به جهت رعایت بهداشت و مصرف بهینه آب مورد استفاده قرار میگرفتند اما امروزه از این نوع شیرآلات میتوان در دیگر مکان ها نیز استفاده نمود.

راهنمای خرید شیرآلات

آیا میدانید برای خرید شیرآلات باید به چه نکاتی توجه نمایید؟ شیرآلات به دلیل حجم بالای مصرف از آنها در طول روز، زودتر در آستانه فرسودگی قرار میگیرند و اگر در هنگام خرید اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، شاید مجبور شوید که در مدت زمان کم، دوباره اقدام به خرید شیرآلات نمایید. با استفاده از راهنمای خرید شیرآلات، میتوانید یک خرید رضایتمندانه برای خود رقم بزنید.

جنس بدنه

جنس بدنه را شاید بتوان گفت مهمترین نکته ای است که باید پیش از خرید شیرآلات به آن توجه نمایید. از فلزات مختلفی در بدنه شیرآلات استفاده میشود که مهمترین آنها آلیاژ برنج، سرب و استیل است. آلیاژ برنج پراستفاده ترین بدنه شیرآلات است و نسبت به دو نوع دیگر، طرفدار بیشتری دارد.

نظری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره تلفنی